• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 13 آذر 1400
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶

نیکزاد خبرداد: احتمال لغو تعطیلی مجلس در هفته آینده

نیکزاد خبرداد: احتمال لغو تعطیلی مجلس در هفته آینده
 • نامحدود  
 • 16 تیر 1400-11:59
 • 40 بازدید

نایب رئیس مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان در این روزها با توجه به بحران ایجاد شده درخواست لغو تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی را اعلام کردند و در صورت لازم بودن این کار نیز صورت خواهد گرفت.

به گزارش کانال نامحدود به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس  پس از پایان جلسه کمیسیون انرژی مجلس درباره بررسی علل خاموشی‌ها، در جمع خبرنگاران، گفت:جلسه فوق العاده امروز کمیسیو ن به دلیل ایجاد بحران قطع برق تشکیل شد  و نمایندگان علیرغم اینکه در حوزه‌های انتخابیه خود بودند  در این جلسه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه در این جلسه در دو سطح بحث و بررسی انجام شد، ادامه داد: اول این‌که چرا این اتفاق افتاد؟ و دوم این‌که چرا مدیریت درستی صورت نمی‌گیرد؟ در یک کلام باید گفت که دولت عنایتی بر صنعت برق و وزارت نیرو نداشته و این وزارتخانه نیز نتوانسته حق و حقوق خود را بگیرد.

نماینده اردبیل در مجلس تصریح کرد: یکی از مسائل مهم در وضعیت کنونی اطلاع رسانی غلط است  ابتدایی ترین موضوعی که باید به مردم و کسبه و افرادی که مریض در خانه دارند صورت گیرد، اطلاع رسانی دقیق از زمان خاموشی‌هاست.

نایب رئیس مجلس  بیان کرد: در طول چند سال گذشته کمترین توسعه صنعت برق را شاهد بودیم  براساس برنامه ششم توسعه باید 25 هزار مگاوات بر ظرفیت برق کشور افزوده می‌شد، اما متاسفانه اقدام لازم صورت نگرفته است  همچنین نمی‌دانیم چه دستی در کار بوده که اجازه ورود به بخش خصوصی را نداده است  بخشی از صنایع بزرگ در جنوب کشور حاضر بودند که 10 هزار و 600 مگاوات از برق مصرفی خود را تامین کنند اما اجازه این کار به آنها داده نشد.

نیکزاد اضافه کرد: رئیس جمهور شب گذشته با دو کلمه صورت مساله را پاک کرد اول این‌که از مردم خواهش کردند که صرفه جویی کنند، خب چرا خودشان صرفه جویی نمی‌کنند؟ دوم این‌که کسری برق از صنعت جبران شود که این امر پاک کردن صورت مساله است  ما باید مدیریت صحیحی داشته باشیم  تمام ادارات و نهادهای دولتی باید صرفه جویی را در اولویت قرار دهند.

وی اظهار داشت: در برخی از شهرها همزمان با قطع برق، آب نیز قطع می‌شود نباید اجازه داد که این شرایط سخت برای مردم رقم بخورد، باید با مدیریت از ژنراتورها برای استخراج آب از چاه‌های عمیق اقدام کرد  از سوی دیگر در استان‌های گرمسیری باید روزهای پنج‌شنبه تعطیلی اعلام شود تا بتوانیم این چالش را مدیریت کنیم.

نماینده اردبیل در مجلس با اشاره به ضرورت پیش بینی‌های لازم و اتخاذ تصمیمات بیان کرد: سازمان هواشناسی، سازمان عریض و طویلی است و اگر نتواند یک پیش‌بینی کند به چه درد می‌خورد؟ حتما پیش بینی لازم را از افزایش دما داشته است و وزارت نیرو در این زمینه توجهی نکرده است  جای تاسف است که وزیر نیرو بگوید نمی‌توانیم رمزارزها را جمع کنیم. در استان‌هایی که شرکت توزیع برق دارند کاملا مشخص است که در کدام قسمت از شبکه بار بیشتری مصرف می‌شود و قطعا در آنجا رمزارز غیرقانونی وجود دارد که باید با آنها برخورد شود.

نیکزاد در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون انرژی به منظور بررسی علل خاموشی‌ها بیان کرد: به منظور جلوگیری از قطع آب همزمان با قطع برق، تعطیلی استان‌های گرمسیری، استفاده از ژنراتورها و نیروگاه‌های تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، اطلاع رسانی از زمان دقیق قطعی برق کمیته‌ای ویژه در کمیسیون انرژی تشکیل شده و با همکاری وزارت نیرو به صورت ویژه این موضوع را دنبال خواهد کرد تا از این چالش عبور کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: تعدادی از نمایندگان در این روزها با توجه به بحران ایجاد شده درخواست لغو تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی را اعلام کردند و در صورت لازم بودن این کار نیز صورت خواهد گرفت کمیسیون انرژی با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن