• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 13 آذر 1400
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸

پروژه‌ای با سه برابر ظرفیت مسکن مهر در دولت آینده تعریف شود

پروژه‌ای با سه برابر ظرفیت مسکن مهر در دولت آینده تعریف شود
 • نامحدود  
 • 15 تیر 1400-10:29
 • 35 بازدید

نایب رئیس کمیسیون فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت :حل مسائل اصلی اختلاف اقتصاد کشور در گرو اصلاح زیرساخت هاست و باید پروژه‌ای با سه برابر ظرفیت مسکن مهر تعریف شود .

به گزارش کانال نامحدود به نقل از خبرگزاری تسنیم سید محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در  گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در دولت آینده علاوه بر حل مسائل روزمره اقتصادی نباید از رسیدگی به زیرساخت‌های اقتصادی نیز غافل شد، گفت: افزود حل مسائل اصلی اقتصاد کشور در گرو اصلاح زیرساخت هاست.

وی مسکن را یکی از موتورهای پیشران اقتصاد کشور برشمرد و ادامه داد :مسکن موضوعی است که اگر در دولت به عنوان اولویت قرار گیرد این لوکوموتیو موجب فعال  شدن دیگر بخش‌های اقتصاد نیز خواهد شد و بخشی از مشکل بیکاری را حل خواهد کرد.

نماینده تبریز در مجلس، عنوان کرد: با توجه به تجربیات موفقی که در گذشته در حوزه مسکن مهر داشتیم با رفع ایرادات این طرح دولت می‌تواند در حوزه مسکن موفق عمل کند و هم مشکل تامین مسکن مردم حل راه حل کند و هم مشکل تولید و اشتغال برطرف خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود :حداقل اقدامات دولت جدید در این عرصه با توجه به برنامه هایی که وجود دارد تعریف پروژه‌های به ظرفیت دو تا سه برابر مسکن مهر خواهد بود که این اقدام موتور محرکه اقتصاد کشور خواهد شد.

میرتاج الدینی به زیان دیدن بخشی از مردم در بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت: دولت جدید با تثبیت شرایط اقتصادی می تواند مسئله بورس را حل کند و اعتماد عمومی را به بازار سرمایه برگرداند.

وی تصریح کرد :امیدواریم که بورس روند صعودی خود را به دور از اشکالات گذشته و در یک فرآیند طبیعی و ثابت ادامه دهد و دیگر شاهد به هم خوردن آرامش بورس و روش های حبابی  شدید مثل گذشته نباشیم تا سرمایه‌گذاران به آرامش برسند و تولید از نقدینگی موجود در این بازار بهره‌مند شوند .

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس همچنین درباره تاثیر گذاری سیاست خارجی بر اقتصاد کشور نیز گفت :در دولت جدید سیاست کلی نظام برای رفع تحریم‌ها تداوم پیدا می‌کند و فقط شیوه‌ها و رویکردها فرق می‌کند سیاست خارجی در دولت جدید باید از مواضع اقتدار مذاکره کند زیرا مذاکره از موضع قدرت زودتر به نتیجه می رسد و می تواند به تحریم های غیرقانونی علیه کشورمان پایان دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن