• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 13 آذر 1400
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹

چهار شرکت برتر هایتک صادراتی متعلق به حوزه سلامت هستند

چهار شرکت برتر هایتک صادراتی متعلق به حوزه سلامت هستند
 • نامحدود  
 • 16 تیر 1400-09:47
 • 41 بازدید

رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد چهار شرکت حوزه سلامت به عنوان برترین شرکت‌های هایتک صادراتی ایران معرفی شدند.

به گزارش کانال نامحدود به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا منظم با اعلام این خبر گفت: این افتخاری برای حوزه صنعت هایتک سلامت در کشور است که از میان هزار و ۱۰۰ شرکت ارزیابی شده در کشور تنها ۴ شرکت موفق به دریافت ۵ ستاره شدند که دقیقا این چهار شرکت در حوزه سلامت کشور فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه این دستاورد ارزشمند در دوران تحریم به دست آمده است، گفت: به‌رغم فعالیت صنایع مختلف در کشور که اغلب هایتک هستند و از فناوری‌های پیچیده‌ای برخوردارند؛ این فناوری‌های حوزه سلامت در کشور است که توانسته‌اند در بازارهای رقابتی بین‌المللی برای محصولات با فناوری بالا بازار مناسب فراهم کرده و برای کشور ارزآوری کنند.

رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت با تشریح جزئیات ارزیابی انجام شده گفت: مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به راه‌اندازی باشگاه سرآمدان صادرات دانش‌بنیان کرده است.

وی افزود: این مجموعه با سه شاخص فنی، زیرساخت‌های شرکتی و میزان فروش داخلی و خارجی، شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی برتر را رتبه‌بندی و انتخاب کرده است.

منظم یادآور شد: یک هزار و ۱۰۰ شرکت ارزیابی فنی و از میان آنها ۵۱۳ شرکت به صورت کامل ارزیابی شده‌اند و از این تعداد ۴ شرکت در سطح ۵ ستاره، ۴۸ شرکت ۴ ستاره و ۲۲۷ شرکت رتبه ۳ ستاره را اخذ کردند. ۱۰۳ شرکت نیز جزو شرکت‌های مستعد شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: در این گزارش شرکت‌های تولیدکننده محصولات دانش‌بنیان با زیرساخت‌های صادراتی قوی و بازارهای ثابت خارجی موفق به دریافت ۵ ستاره شده‌اند که علاوه بر آن معیارهایی مانند: کسب حداقل ۸۰ درصد از مجموع امتیازات، داشتن محصول هایتک با حداقل ۶۰ درصد امتیاز فنی، داشتن پتنت یا گزارش عدم نقض پتنت، حداقل یک میلیون دلار صادرات تجمیعی محصولات هایتک را هم در کارنامه فعالیت‌ خود به ثبت رسانده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن