• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 13 آذر 1400
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲

فریم به فریم با گل زیبای مهدی قایدی

فریم به فریم با گل زیبای مهدی قایدی
 • نامحدود  
 • 01 آذر 1400-16:19
 • 5 بازدید

این گل به وضوح نشان می دهد مهدی قایدی چه خوب از عقب به فضا می زند و چه پیشرفتی در زدن ضربه به دروازه حریف پیدا کرده است. این در حالی است که در بازی های لیگ برتر البته نه این اواخر ضربات او به چارچوب دروازه حریف قدرت و توان لازم را نداشت. 

 

روی گل به النصر مهدی قایدی در حالی به سمت دروازه النصر حرکت کرد که این تیم روی خط 4 مدافع داشت و از سویی مهدی دست کم 5 – 6 متری از خط دفاعی النصر عقب تر بود. البته او از این همین نقطه به سرعت به سمت دروازه النصر استارت می زند و از آنجایی که مدافع پشت به دروازه است و مهاجم رو به دروازه و مدافع ایستا است و مهاجم در حال دویدن طبیعی است اگر پاس به موقع داده شود و مهاجم هم به موقع حرکت کند این مهاجم است که سریعتر از مدافع به توپ می رسد. در این صحنه هم پاس خوب بود و هم استارت مهدی قایدی به موقع.

مهدی قایدی در فضای کنار صاحب توپ می شود که کمی از دروازه دور بود و از آنجایی که مدافعان نزدیک تر به دروازه بودند خیلی سریع وارد محوطه جریمه می شوند و مهدی قایدی هم برای اینکه به سمت دروازه نزدیک تر می شد مسیر توپ را تغییر می دهد و این حربه جز بازی و خصوصیات فنی مهدی قایدی است. حرکت در عرض برای پشت سر گذاشتن مدافع مستقیم و شوت به سمت چارچوب که مهدی قایدی بارها و بارها روی این ضربات گلزنی کرده است. او بعداز پشت سر گذاشتن مدافع اول درنگ نمی کند و به سمت دروازه شوت می زند. این اصل در فوتبال است. حتی اگر ضربه زیبای او تبدیل به گل نمی شد باز هم او اصل را در فوتبال رعایت کرده بود چرا که ممکن بود در دریبل بعدی توپ را از دست بدهد. در محوطه جریمه حریف ثانیه ها مهم است چرا که مدافع در کسری از ثانیه به توپ و بازیکن نزدیک می شود و توپ را از آن خود می کند. البته نزدیک ترین یار به مدافع اول النصر که روی پای مهدی قایدی رفته بود به واقع تنها نظاره گر مهدی قایدی و توپ بود در حالی که باید فضا را پوشش می داد و بعد از دریبل مدافع اول روبروی مهدی قایدی قرار می گرفت و بازی تاخیری ایجاد می کرد تا توپ از دست برود. 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن