• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: دوشنبه 13 مرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳

سجادی: به لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی در ورزش بانوان داشتیم

سجادی: به لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی در ورزش بانوان داشتیم
 • نامحدود  
 • 24 دی 1398-10:21
 • 50 بازدید

سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ گفت: کمیته بین‌المللی المپیک در تلاش است تا از نظر کمی و کیفی فاصله زنان و مردان را کمتر کند و در المپیک ۲۰۲۴ به برابری برساند.

به گزارش کانال نامحدود به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 در همایش ملی زن و ورزش در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک اظهار داشت: در این سال‌ها در حوزه ورزش بانوان در سطح بین المللی توجه شده است. جهان در رویدادهای قاره‌ای و المپیک دوره‌های خوبی را در بخش بانوان نداشته است.  

وی تاکید کرد: در سال 1900 در پاریس 2/2 درصد ورزشکاران زن بودند و تا اواخر قرن بیستم به چهل درصد رسید. برخی فکر می‌کنند ما محدودیت داریم و زنان فعال نیستند اما اینگونه نیست. در سطح کمیته بین المللی المپیک فعالیت‌های زیادی برای حضور زنان انجام شده است‌.

سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 تصریح کرد: در المپیک 1964 اولین حضور بانوان ایران در دوومیدانی و ژیمناستیک بود و سه بانو شرکت کردند. در المپیک‌ها 1968 و 1972 نیز زنان ما غایب بودند. در المپیک 1976 تیم شمشیربازی زنان ایران حضور داشتند و این تمام حضور بانوان ایرانی قبل از انقلاب بوده است.

وی افزود: تا المپیک 2016 جمعا 8 دوره و 33 ورزشکار زن در المپیک و در رشته‌های دوومیدانی، ژیمناستیک، شمشیربازی، تیراندازی، تکواندو، تنیس روی میز و قایقرانی حضور داشته‌اند. در هزاره سوم کمیته بین‌المللی المپیک تصمیمات راهبردی در این زمینه گرفت تا از نظر کمی و کیفی فاصله زنان و مردان را کمتر کند و در المپیک 2024 به برابری برساند. طی دهه‌های اخیر در کشور  تلاش‌های زیادی گرفته شده و به لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی در ورزش بانوان داشتیم و به لحاظ ساختاری و گسترش و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی تلاش‌های زیادی انجام دادیم. چالش ورزش زنان در دو بعد قهرمانی و همگانی قابل بررسی است.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن