• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۷

خوردن اب لوله کشی برای بدن مضر است

خوردن اب لوله کشی برای بدن مضر است
 • نامحدود  
 • 10 شهریور 1398-12:14
 • 104 بازدید

به گزارش کانال نا محدود به نقل ازخبر گزاری نامه نیوز، نوشیدن آب به خصوص در فصل گرما کمک بسیاری به بهبود کیفیت کارکرد بدن می کند و از بروز چندین بیماری پیشگیری به عمل می آورد.
اما وقتی بدانید آبی که می نوشید آنچنان که باید سالم و بهداشتی نیست قضیه کمی متفاوت تر از قبل خواهد شد. مراحل تصفیه آب و تبدیل آن به یک نوشیدنی گوارا در بیشتر کشورها یکسان است ولی باز هم با این همه آب شیرین مملو از مواد شیمیایی بسیاری است که برای بدن مضرات فوق العاده خطرناک و بدی دارد. دانشمندان با تحقیقاتی که به تازگی داشته‌اند دریافته‌اند، بعد از تصفیه آب موادی مضر مانند کروم همچنان در آب آشامیدنی بسیاری از کشورها باقی خواهد ماند که این می تواند از تهدیدات نوشیدن آب باشد. کروم تنها عنصری نیست که پس از بررسی‌های آژانس حفاظت از محیط زیست کشف شده است.
بیش از نیمی از آب های تصفیه شده روی کره زمین دچار آلودگی های مختلفی هستند که در روند تصفیه از محدودیت های قانونی سرپیچی داشته‌اند. آلاینده های آب تصفیه شده طی تحقیقات به عمل آمده مواد سمی و شیمیایی که پس از تصفیه آب حاصل شد، موادی بودند که مشکلاتی در عملکرد تیروئید، بروز سرطان و ایجاد اختلال و آسیب به رشد و نمو جنین خواهند شد. آرسنیک، سرب، پرکلرات تنها تعداد انگشت شماری از صدها آلاینده ای هستند که سازمان حفاظت از محیط زیست در سیستم های آب شیرین کشف کرده است. بیش از ۹۰ درصد از سیستم های آب آشامیدنی کشورهای جهان منطبق با استانداردهای آب آشامیدنی مبنی برسازمان سلامت حفاظت از محیط زیست نیستند و این خود یکی از دلایل بسیار مهم و بزرگ تولید آب نوشیدنی ناسالم است.
میکرو ارگانیسم‌ها، ضد عفونی کننده‌ها، مواد غیر آلی و ارگانیک و رادیونوکلئیدهای لازم و صحیح در این واحدها به طور استاندارد و صحیح استفاده نمی شود و این سبب بروز این مشکل بزرگ می شود. محافظت از خود در برابر آبهای آلوده فیلترهای آب که چند سالی است در بیشتر منازل و محل کارها مورد استفاده قرار می گیرد تا حدی می تواند نگرانی شما نسبت به آلاینده‌ها را کاهش دهد. استفاده از فیلترهای استاندارد و مورد تائید که دارای گواهی نامه‌های معتبر می باشد در تصفیه آب از این مواد شیمیایی بسیار کارآمد است.
آب های معدنی نیز به شما کمک می کند تا از مضرات آب شیرین در امان بمانید.
هر چند که هزینه خرید این آبها کمی برای شما گران تمام خواهد شد ولی در صورتی که از فیلتر های آب استفاده نمی کنید این گزینه نیز به شما کمک خواهد کرد.
نسل های آینده بی شک استفاده از آب نوشیدنی برایشان بسیار پر درد سر و مشکل خواهد بود. امیدواریم سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان حفاظت از محیط زیست جهانی با بررسی و یافتن راه کارهایی مناسب نوشیدن آب گوارای کاملا بی ضرر را برای بشر فراهم کند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن