• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: دوشنبه 6 بهمن 1399
 • آخرین به روز رسانی: دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

توصیه های وزارت بهداشت به بیماران مبتلا به بیماری های مزمن در زمان همه گیری کووید ۱۹

توصیه های وزارت بهداشت به بیماران مبتلا به بیماری های مزمن در زمان همه گیری کووید ۱۹
 • نامحدود  
 • 04 آذر 1399-13:09
 • 25 بازدید

بیماری های مزمن شامل بیماری های قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت و اختلال چربی های خون است.

به گزارش کانال نامحدود به نقل از  بهداشت نیوز، بیماری های مزمن شامل بیماری های قلبی عروقی، فشارخون بالا، دیابت و اختلال چربی های خون است.

- در صورتی که از داروهای درمان سرطان یا بیماری های مغزی و یا کورتن استفاده می کنیم، باید فشارخون خود را هر دو هفته یک بار یا حداکثر ماهانه اندازه گیری و کنترل کنیم.

- در صورتی که مبتلا به بیماری های مزمن مانند فشارخون یا دیابت هستیم، از پزشک بخواهیم در صورت تحت کنترل بودن بیماری، مقدار داروها را برای مدت ۳ تا ۶ ماه تجویز کند تا کمتر به پزشک مراجعه کنیم.

- در صورتی که مبتلا به بیماری فشارخون هستیم و سن زیر ۶۰ سال داریم، فشارخون باید کمتر از ۹۰/۱۴۰ میلی متر جیوه و در صورتی که سن ۶۰ سال و بالاتر داریم، باید کمتر از ۹۰/۱۵۰ میلی متر جیوه باشد.

- اگر مبتلا به دیابت هستیم، در زمان شیوع کرونا به دفعات بیشتری قندخون خود را اندازه گیری کنیم؛ به ویژه اگر انسولین مصرف می کنیم، روزانه دست کم چهار نوبت قندخون خود را اندازه گیری کنیم.

- در صورتی که بیماری دیابت ما به خوبی تحت کنترل است، می‌توانیم فاصله مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی یا پزشک را افزایش دهیم.

- در صورتی که در منزل دستگاه اندازه گیری فشارخون و یا قندخون داریم، با شیوه اندازه گیری صحیح و استفاده از این دستگاه ها آشنا شویم.

- در صورت ابتلا به فشارخون، بدون تحویز پزشک از داروهایی که فشارخون را بالا می برد نظیر بروفن، ناپروکسین و ایندومتاسین، استفاده نکنیم.

- در صورت ابتلا به بیماری دیابت و یا فشارخون، واکسن آنفلوانزا و پنومونونی تزریق کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن