• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 18 مرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۴

کمک ۲۰۰ میلیون دلاری بانک جهانی به افغانستان برای مقابله با کرونا

کمک ۲۰۰ میلیون دلاری بانک جهانی به افغانستان برای مقابله با کرونا
 • نامحدود  
 • 21 تیر 1399-12:19
 • 12 بازدید

بانک جهانی ۲۰۰ میلیون دلار به افغانستان جهت مقابله با ضرر و زیانهای ناشی از همه گیری ویروس کرونا کمک می کند.

 به گزارش کانال نامحدود به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، بانک جهانی 200 میلیون دلار به افغانستان جهت مقابله با ضرر و زیانهای ناشی از همه گیری ویروس کرونا کمک می کند. آمار ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان به بیش از 34 هزار نفر رسیده است.

 اقتصاد این کشور جنگ زده به خاطر تعطیلیهای چند ماهه ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به شدت آسیب دیده است و هزاران نفر طی این رکود اقتصادی شغل خود را از دست داده اند.

 افغانستان طی ماه های اخیر درگیر خشونت‌های نظامی بوده که تمام توجهات و منابع مالی را به خود جذب کرده و چیزی برای مبارزه با این بیماری باقی نگذاشته است.

هنری کلاری، رئیس بانک جهانی در افغانستان طی بیانیه ای در روز پنج شنبه اعلام کرد:« طبق این برنامه، منابع مالی حیاتی برای مدیریت تاثیرات همه گیری ویروس کرونا در بحبوحه کاهش سریع رشد اقتصادی و پایین آمدن درآمدهای دولت اختصاص می یابد».

 افغانستان تا حالا بیش از 34 هزار مورد از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داده که از این میان هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

یکی از مقامات ارشد وزارت بهداشت افغانستان آمار ابتلا به کرونا را در شهرها ثابت اعلام کرد ولی در مورد گسترش موارد ابتلا در مناطق روستایی ابراز نگرانی کرد.

 وی گفت از منابع بانک جهانی برای کمک به کاهش تاثیرات همه گیری ویروس کرونا در بخش های بهداشتی، اجتماعی و تجاری استفاده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن