• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 18 مرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۴

اصلاح قانون پناهندگی اروپا در دستور کار ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا

اصلاح قانون پناهندگی اروپا در دستور کار ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا
 • نامحدود  
 • 15 تیر 1399-15:12
 • 15 بازدید

وزیر کشور آلمان که کشورش اخیرا ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته است ضمن درخواست از اعضای این اتحادیه برای مشارکت در طرح پذیرش پناهندگان دستیابی به توافقی درباره اصلاح قانون پناهندگی اروپا در این دوره را وعده داد.

به گزارش کانال نامحدود به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان وعده داد که در دوران ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا یک طرح توافقی در اروپا درباره اصلاح قانون پناهندگی در این اتحادیه را ارائه دهد.

وی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرد که در طرح پذیرش مهاجران نجات یافته از دریای مدیترانه شرکت کنند. زیهوفر در گفتگو با روزنامه "دی ولت" آلمان با تاکید بر اینکه تا به حال تنها 5 تا 6 کشور در این طرح مشارکت کرده اند گفت: وضعیت نمی تواند به همین شکل باقی بماند.

وی همچنین اظهار داشت که توافق صورت گرفته برای نجات دریایی می تواند طرحی برای توافق در اروپا درباره اصاحات اساسی در زمینه مسئله پناهندگان باشد.

زیهوفر ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا در چارچوب ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا حداقل یک توافق سیاسی در زمینه مهاجرت را به دست آورد. به گفته وی این طرح شامل بررسی اولیه درخواست پناهندگی پناهجویان در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا و بازگرداندن سریع افرادی است که درخواست پناهندگی آن ها رد می شود.

زیهوفر تاکید کرد: تنها کسانی می توانند به اتحادیه اروپا وارد شوند که درخواست آن ها برای پناهندگی معتبر است.

اصلاح سیاست پناهندگی ومهاجرت اتحادیه اروپا سال هاست که در سایه مناقشات در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این باره به کندی پیش می رود. کشورهایی مانند مجارستان، جمهوری چک و اتریش از پذیرش طرح عادلانه تقسیم پناهندگان در این اتحادیه اجتناب می کنند.

ارائه پیشنهادی از طرف کمیسیون اروپایی برای اصلاحات پناهندگی هم تا به حال به دلیل مذاکرات برای بهبود اوضاع اقتصادی این اتحادیه در دوران کرونا به تعویق افتاده است.

کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا از انتظارات بالا از آلمان در دوران ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا سخن گفته است.

آلمان از اول جولای ( 11 تیرماه) مسئولیت ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته است. وزیر کشور آلمان در این دوره دیدار با همتایان اروپایی خود را ریاست می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن