• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: دوشنبه 11 فروردین 1399
 • آخرین به روز رسانی: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

مشکلات شهروندان سودانی با مقررات کرونایی

مشکلات شهروندان سودانی با مقررات کرونایی
 • نامحدود  
 • 06 فروردین 1399-14:32
 • 3 بازدید

خارطوم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سودان مقررات منع آمد و شد شبانه را در این کشور اعمال کرد اما شهروندان خارطوم با مشکلات جدیدی از جمله نبود وسائل حمل و نقل عمومی و صف های طولانی نان روبرو شدند.

به گزارش کانال نامحدود به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه سودان تریبون، شورای امنیت و دفاع که عالی ترین نهاد امنیتی در سودان است با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور ، آمد و شد شهروندان از ساعت 20 شب تا 6 بامداد در سراسر سودان ممنوع است.

این مقررات که از دیروز اجرایی شده مشکلاتی را برای شهروندان خارطوم ایجاد کرده‌است که از جمله آنها می‌توان به کمبود شدید وسائل حمل و نقل عمومی و نان اشاره کرد، به گونه‌ای که بسیاری از شهروندان پس از ساعت 8 شب منتظر خودرویی بودند که آنان را به منزلشان برساند . همچنین صف‌های طولانی در برابر نانوایی ها تشکیل شده بود.

دولت خارطوم برای جلوگیری از شیوع کرونا در سودان تمام مدارس و دانشگاه ها را تعطیل و برگزاری هرگونه تجمعات را ممنوع کرده و قرار است از فردا( پنجشنه )  سفرهای برون شهری توسط وسائل حمل و نقل عمومی متوقف شود.

در همین حال، خیرین سودانی شروع به توزیع سبدهای غذایی درمیان به خانواده‌هایی کرده‌اند که ناحیه اعمال ممنوعیت ترددها متحمل ضرر و زیان شده‌اند و این درحالی است که دولت خارطوم صندوقی را برای جمع آوری کمک‌های مردمی جهت مبارزه با ویروس کرونا تاسیس کرده‌است.

این روزنامه سودانی در خبردیگری به نقل از دولت خارطوم نوشت: با شناسایی ابتلای یکی از شهروندان به کرونا شمار متبلایان به این ویروس به 3 نفر در سودان افزایش پیدا کرد.

این شهروند از یکی از کشورهای عربی وارد خارطوم شده‌است و اینک در قرنطینه به سرمی‌برد.

به گفته وزیر بهداشت سودان،  اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا دو هفته قبل در این کشور شناسایی شد و اولین قربانی این ویروس جمعه گذشته جان خود را از دست داد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن