• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: دوشنبه 5 آبان 1399
 • آخرین به روز رسانی: دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۷

کوئینزخ جسکو ساخته شده برای لذت رانندگی

کوئینزخ جسکو ساخته شده برای لذت رانندگی
 • نامحدود  
 • 09 مرداد 1398-11:20
 • 115 بازدید

در جریان نمایشگاه خودروی ژنو امسال شرکت سوئدی کوئینزخ از یک ابرخودروی جدید با نام جکسو رونمایی کرد که به یکی از خبرساز‌ترین بخش‌های نمایشگاه بدل شد. این خودرو ۱۵۷۸ اسب‌بخاری، اما به گفته شرکت کوئینزخ برای ایجاد لذت رانندگی ساخته شده است.

در جریان نمایشگاه ژنو مدیر شرکت کوئینزخ در مصاحبه با یکی از رسانه‌های خودرویی گفته "اولویت اول ما برخلاف چیزی که به نظر می‌آید، قدرت خودرو نیست بلکه هدف ما تولید هیجان‌انگیزترین خودروی ممکن بوده است."

وی در ادامه می‌گوید "برای ما مهم نیست که قوی‌ترین خودروی ساخته شده در جهان محصول ما باشد، بلکه مهم‌تر از آن تولید جذاب‌ترین و هیجان انگیز‌ترین خودروی دنیا از سوی کوئینزخ است. قدرت تنها یک عدد است که به راحتی می‌توان به آن دست‌ یافت اما ایجاد یک تجربه لذت‌بخش موضوع مهم‌تری است که دست‌یابی به آن کار هر خودروسازی نیست."
بر اساس گفته‌های مدیر این شرکت، ارائه پکیجی متشکل از قدرت زیاد به همراه تجربه‌ای هیجان انگیز مهم‌ترین هدف کوئینزخ است. این گفته‌های مدیر کوئینزخ در حالی است که در مدل جسکو به قدرت بالای موتور و سرعت خودرو نیز توجه زیادی شده است. این خودرو نزدیک به ۱۶۰۰ اسب‌بخاری توانایی دست‌یابی به سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت را دارد که بنظر می‌رسد کوئینزخ در این رابطه اندکی شکسته‌نفسی می‌کند


در ادامه این اظهارات شعاری مدیر کوئینزخ، مدل Agera RS این شرکت نیز سریع‌ترین خودروی تولید انبوه جهان به شمار می‎رود که سرعت آن به ۴۴۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد. برای شکستن این رکورد توسط جکسو می‌بایست این خودرو مورد آزمایش مسیر مستقیم و گرفتن میانگین سرعت قرار بگیرد تا مشخص شود اعداد اعلام شده تنها عدد نیستند.

قیمت مدل جسکو ۲.۸ میلیون دلار اعلام شده است که برای خودرو‌های این کلاس با چنین توان خروجی و چنین تکنولوژی استفاده شده‌ای، منطقی به‌نظر می‎رسد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن