• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: سه شنبه 4 تیر 1398
 • آخرین به روز رسانی: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳

10کشور برتر دنیا از لحاظ سیستم آموزشی

10کشور برتر دنیا از لحاظ سیستم آموزشی
 • نامحدود  
 • 07 مهر 1397-12:40
 • 105 بازدید

 10کشور برتر دنیا از لحاظ سیستم آموزشی

آموزش و پرورش پایه و اساس یک جامعه است. کودکانی که اهمیت مراقبت، همدلی، عشق را در کنار برنامه های درسی شان در مدرسه یاد می گیرند، تبدیل به شهروندان برجسته آن جامعه می شوند. اینکه یک جامعه چگونه پیشرفت کند و اینکه بتواند از آینده خود مراقب کند، در درجه اول نیازمند یک سیستم آموزشی خوب و درست است. در اینجا 10کشور برتر درسال 2018 که در امر آموزشی بهترین هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

در حالی که در گذشته در این لیست تماما نام کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به چشم می‌خورد، اما کشورهای آسیایی پیشرفت خوبی در این عرصه داشتند تا بتوانند نام خود را در این لیست جای دهند. تغییرات بزرگ و مهمی که در سیاست های تحصیلی ایجاد شد، اجباراتی را برای کودکان در مدارس به همراه داشت که باعث شد آن ها به سمت و سوی درست در تحصیلشان بروند.

کره جنوبی

با نرخ تقریبا 100٪ سوادآموزی، کره جنوبی پول زیادی در نظام آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری کرده است. آن ها حتی در مدارس خود کلاس های انگلیسی زبان را تاسیس کردند تا دانش آموزان در رقابت های جهانی به مشکل برنخورند. حضور در مدرسه برای 7روز هفته می‌تواند خسته کننده باشد اما کره جنوبی توانسته با کم حجم کردن تکالیف و تبدیل مدرسه به یک محیط سرگرم کننده برای دانش آموزان کم سن و سال خود این امر را به بهترین نحو مدیریت کند.

ژاپن

پیشرفت در زمینه تکنولوژی، پایبندی و عمل به استانداردهای با کیفیت آموزشی نه فقط آموزه ها و دانش علمی بلکه انجام کارهای فنی را از سنین کودکی کم کم به بچه ها آموزش می‌دهند. این چیزی است که مدارس ژاپن را از سایر مدارس کشورهای دیگر متمایز می‌کند. با توجه به اخلاق کاری قوی، دانش آموزان ژاپنی معمولا در سطح بالایی در مسابقات تحصیلی بین المللی قرار می گیرند.

هنگ کنگ

گنجاندن یکسری از مطالب کتاب های درسی کشور انگلستان درکتاب های آموزشی و انجام اقداماتی برای آینده چیزی است که هنگ کنگ را در لیست کشورهای برتر در سیستم آموزشی قرار داده است. همچنین این اعتبار می‌تواند در صنایع خدمات محلی کشور پیشرفتی را ایجاد کند. به ویژه هنگ کنک یک مکان اصلی برای مطالعات پیشرفته به شمار می‌آید.

 

فنلاند

تنها کشور اروپایی که در 5کشور برتر جای گرفته، فنلاند یک بار در راس نظام آموزش و پرورش قرار داشت و یک مدل آموزشی برای مدارس در هر کشوری بود. دانش آموزان فنلاندی در حدود یک دهه موفق به کسب دستاوردهای آموزشی در عرصه بین المللی شده اند و به خاطر اصول تدریسی آرام و بی استرسی که داشتند و اینکه دانش آموزان بر اساس حس علاقه وکنجکاویشان به رشته مد نظرشان هدایت می‌شدند نه بر اساس نمره و مقررات مورد تقدیر قرار گرفتند.

سنگاپور

سیستم آموزشی ابتدایی و پایه سنگاپور در میان 3 کشور برتر جهان قرار دارد، اما در دوره دبیرستان و تحصیلات دانشگاهی توجه و تلاش بیشتری مورد نیاز است. اگرچه در سال های اخیر، سنگاپور از هیچ تلاشی دریغ نکرده تا خود را به عنوان یک فرصت طلایی برای دانش آموزان خود و دیگر کشورها معرفی کند و خود رابه یک آموزش عالی تبدیل کند.

انگلستان

هیچ وقت نمی‌توانید در مورد سیستم های آموزش برتر دنیا صحبت کنید و نامی از دانشگاه های آکسفورد و کمبریج نبرید. برعکس سنگاپور، عدم وجود سیستم اولیه آموزشی در بعضی مناطق انگلستان دیده می‌شود. اگرچه تحصیل برای کودکان 5تا 16ساله اجبار است اما سیستم تحصیلی این کشور به پیشرفتگی برخی از کشورهای آسیایی نیست.

کانادا

کشورکانادا برای دانش آموزان 5 تا 16 ساله آموزش و تحصیلات رایگان را فراهم می‌کند که بیشترین الزامات آموزشی را در سطوح اولیه و متوسط را پوشش می دهد. این تحصیلات رایگان باعث شده تا این کشور در سطح بالای آموزشی قرار بگیرد و علاقه یادگیری را در افراد به وجود آورد.

هلند

در حالی که کودکان کشورهای دیگر می توانند ادعا کنند که قهرمان رقابت های بین المللی هستند، کودکان هلندی دارای مزایای متفاوتی از سطح خوشحالی و شادی هستند. این بدان معنا نیست که نظام آموزش و پرورش آنها را از درس و تحصیل دور می‌کند. فرهنگ های آموزشی مانند کشور هلند نیز رفاه دانشجویان را بخشی از برنامه درسی خود می دانند.

آمریکا

مقر دانشگاه های هاروارد، کلمبیا و MIT نهمین رتبه را در بین 10سیستم آموزشی برتر دنیا در اختیار دارد. در سال های اخیر به علت عدم بودجه مناسب و کافی برای سیستم آموزشی این کشور با مشکلات بسیاری مواجه شده اما هنوز هم توانسته در بالاترین رنک دنیا قرار گیرد. پیشرفت هایی در این زمینه وعده داده شده که انتظار می‌رود با حمایت اقتصاد قوی از این سیستم، به این خواسته دست پیدا کنند.

ایرند

کشور دیگری که آموزش رایگان را برای دانش آموزان فراهم کرده کشور ایرلند است اما استفاده از این تحصیلات رایگان تا مقطع دانشگاهی ادامه دارد. در این کشور تاکید زیادی بر امر آموزشی شده حتی در برنامه ریزی بودجه سهم زیادی به این صنعت اختصاص داده شده.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن