• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: پنجشنبه 8 آبان 1399
 • آخرین به روز رسانی: پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۴

گلعلی بابایی با «کوهستان آتش» به بازار نشر می‌آید

گلعلی بابایی با «کوهستان آتش» به بازار نشر می‌آید
 • نامحدود  
 • 10 تیر 1399-12:28
 • 27 بازدید

گلعلی بابایی، نویسنده، از آماده انتشار شدن کتاب «کوهستان آتش»، شامل کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ در عملیات والفجر ۴ خبر داد.

به گزارش کانال نامحدود به نقل ازگلعلی بابایی، نویسنده، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از آماده انتشار شدن جدیدترین اثر خود با عنوان «کوهستان آتش» خبر داد و گفت:‌ این اثر‌ کتاب پنجم از مجموعه «حماسه 27» است که با مشارکت توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه و نشر 27 بعثت منتشر می‌شود.

وی ادامه داد:‌ در روند پژوهش و نگارش این کتاب از منابع شنیداری و مکتوب مرکز اسناد و همچنین مؤسسه حفظ آثار سپاه محمدرسول‌الله(ص) بهره بردم. این کتاب در 12 فصل سامان یافته و از اردیبهشت تا آذر سال 62 را در بر می‌گیرد.

بابایی افزود:‌ فعالیت‌ها و عملکرد نظامی لشکر 27 در عملیات‌های والفجر3، والفجر4 و عملیات لغو شده‌ والفجر5 جزو موضوعات محوری این کتاب است که هم‌اکنون مراحل پایانی چاپ را می‌گذراند.

 نویسنده کتاب «همپای صاعقه» تصریح کرد:  در این کتاب تلاش کردم تا با تشریح فشرده‌ تأثیرات پس‌لرزه‌های ناشی از عدم موفقیت تلاش‌های نظامی ایران در نبردهایی مانند والفجر مقدماتی و والفجر1 به بازسازی رده‌های ستادی و عملیاتی لشکر 27 از آن دو نبرد و انتقال این یگان از جنوب به غرب و ... بپردازم. مهمترین تحول در این دوره تاریخی، تغییر گرایش و توجه فرماند‌هان ارشد سپاه و ارتش از دشت‌های خوزستان به اجرای عملیات‌های کوهستانی در جبهه‌های میانی و شمال‌غرب کشور بوده است.

وی گفت: در این بازه‌ زمانی ناگفته‌های فراوانی از حاکم بودن عقلانیت، تدبیر و مظلومیت رزمندگان و فرماندهان جنگ وجود دارد که متأسفانه تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده است. لغو عملیات والفجر5 در محور بمو ـ دربندی‌خان با وجود آن همه تلاش‌هایی که برای به ثمر رسیدنش کشیده شده بود، مصداق بارزی از عقلانیت حاکم بر جنگ ما است.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن