• به

  نامحدود

  ،

  بزرگترین پایگاه تحلیلی خبری فارسی زبان

  خوش آمدید.
 • امروز: سه شنبه 17 تیر 1399
 • آخرین به روز رسانی: سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷

خبر خوش به راننده‌ های ناوگان مسافری

خبر خوش به راننده‌ های ناوگان مسافری
 • نامحدود  
 • 10 خرداد 1399-10:55
 • 11 بازدید

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه در حال رایزنی برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری زیان‌دیده از کرونا هستیم، گفت: غیر از ۲ وام ۱۰ میلیون ریالی، پرداخت وام ۶۰ میلیون ریالی به راننده‌های ناوگان مسافری آغاز شد.

داریوش باقرجوان درباره بسته‌های حمایتی از راننده‌های حمل‌ونقل مسافری جاده‌ای اظهارکرد: در حوزه بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان در دوران شیوع کرونا، ‌هم‌اکنون بسته‌های مختلف در حال ارائه است تا ضرر و زیان ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای خصوصا در بخش مسافری کمی جبران شود و راننده‌ها که در خط مقدم حمل‌ونقل جاده‌ای هستند و بیشترین فشار مالی به آنها وارد شده است، مورد حمایت قرار گیرند.

وی ادامه داد: جلسات متعددی در وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار شد، در نهایت همانند همه اقشار یارانه‌بگیر، مبلغ ۱۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات به راننده‌ها پرداخت شد، همچنین در مرحله دوم ۱۰ میلیون ریال تسهیلات دیگر نیز در قالب پیامکی که به راننده‌ها ارسال شد، به متقاضیان پرداخت شد.

باقرجوان افزود: در چند روز گذشته طی هماهنگی‌هایی که به عمل آمد، زمینه پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی برای ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای فراهم شد، این تعداد راننده معرفی و مشخصات آنها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد.

وی ادامه داد: پیامک این تسهیلات در حال ارسال به راننده‌ها است و راننده‌ها در صورت تمایل می‌توانند به سایت سامانه کارا مراجعه کنند و آنجا خوداظهاری کنند، سپس در آن سایت بانک عامل مشخص خواهد شد و برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه‌ می‌کنند.

مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در باره مدارکی که از راننده‌ها بابت ارائه این تسهیلات مطالبه می‌شود، گفت: مقرر شد به جای چک از راننده‌ها سفته دریافت شود‌ و فقط ارائه مدرک احراز هویت ضرورت دارد و بدین ترتیب تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی برای راننده‌ها واریز می‌شود.

مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در مورد نحوه تأمین اعتبار این تسهیلات بیان کرد: تأمین اعتبار بر اساس مصوبه ستاد مرکزی مقابله با کرونا است که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده است، بدین ترتیب ۱۱۳ هزار و ۵۱ فقره تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی خط اعتباری ایجاد شده است.

وی ادامه داد: البته این تسهیلات پایان کار نیست و در حال پیگیری هستیم که حمایت‌های دیگری در این بخش از راننده‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای خصوصا بخش مسافری آسیب شدیدی از کرونا دید، گفت: شرکت‌های حمل‌ونقل هم از شیوع کرونا آسیب دیدند که تلاش می‌کنیم تسهیلات کم بهره برای این شرکت‌ها نیز در نظر بگیریم، در این‌باره وعده‌های اولیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیز در این باره دریافت کرده‌ایم تا بدین ترتیب شرکت‌هایی که دارای تعدادی وسیله نقلیه عمومی مسافری هستند، به ازای هر وسیله ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند که این موضوع در حال پیگیری است که امیدواریم محقق شود.

مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهارکرد: به هر حال ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافری جاده‌ای در پیک سفرها که اسفند ماه و فروردین ماه است تقاضای سفر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داده است و نیازمند حمایت است.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن